200 TL. ve üzeri Kargo ÜCRETSİZ!

Üretim Süreci

Bahçe: Zeytinin ana vatanı olan topraklarımıza olan tutkumuz ve zeytin ağacına olan bağlılığımız ile 4 kuşaktır doğaya saygı ve ağaçlarımıza sevgi ile üretim yapıyoruz. Her bir ağacımıza ihtiyaçları doğrultusunda sağlıklı büyümesi ve meyve vermesi için zamanında ve kontrollü bir şekilde bakım yapıyoruz.

Zeytin bahçelerimiz bölgemize özgü Karamani, Halhalı, Saurani, Haşebi, Sarı Haşebi, Ebu Şevki gibi çeşitlerin yanı sıra ülkemizin ve dünyanın kıymetli gemlik, domat, arbequina gibi zeytin çeşitlerinin deneme bahçelerinden oluşmaktadır.


Hasat: Geleneksel üretim yöntemlerini modern yöntemlerle birleştirerek bahçelerimizde dünyanın en gelişmiş hasat makineleri ile hasat yapmaktayız.

Akdeniz’i yalayarak gelen batı rüzgarlarının etkisiyle lezzetlenen zeytin meyvelerimizi ideal olgunluk derecesinde hasat etmekteyiz.


Hasat sonrasında bahçelerimiz içerisinde bulunan işleme tesisimizde 3 saat içerisinde işleyerek meyvelerimizi asitlik, aroma ve besin değerleri açısından herhangi bir kayıp olmadan zeytinyağlarımızı üretmekteyiz.


Ayıklama & Yıkama

Hasat sonrasında taze zeytinlerimizi yaprak, dal, toz ve taşlardan ayrılması için fanlardan geçirmekte ve sonrasında üzerinde kalan tozların da uzaklaştırmak için titizlikle yıkamaktayız.


Kırma & Yoğurma

Zeytin meyvelerimiz yıkama sonrası kırıcıdan geçerek hamur haline getirilir. Malaksiyon olarak adlandırılan hamurun yoğurulması her meyve çeşidi için sıcaklık ve süre bakımından farklılık göstermektedir.

Her çeşit için en uygun süre ve sıcaklık uygulanarak en lezzetli ve en sağlıklı zeytinyağını elde etmek için hamur yoğurulur.


Faz Ayrımı
Zeytin hamuru yeterli süre yoğrulduktan sonra dekantöre alınır ve burada zeytinyağı ve iki fazlı prina olarak ayrılır.


Dinlendirme Ve Ambalajlama

Zeytinyağlarımız faz ayrımından sonra krom tanklara alınır ve uygun sıcaklıkta depolanır. Siparişleriniz ile tanklardan dolum yapılır ve kalitesinden hiçbir şey kaybetmeden sizlere ulaştırılır.